So that, it only has to use lower tendon flour and make out more relished noodles. Besides, it can also save material cost of flour. For example, suppose the production capacity is 150,000 packages
per 7 hours and 80 grams per package. The flour quantity needs about 10,396 kilograms per 7 hours. If the flour cost could save NT$1 per kilogram and equipment produce 24 hours. Then, it will save
flour cost is NT$9,356,400 per year.